top of page
Search
  • soccentras

"Turėkite pasitikėjimą, mano vaikai"


ALFA kursas senjorams

Pradėjome 2023-2024 m. sezoną!


Spalio 7 d. rinkomės į šv. Mišias, aukojamas t. Farrel, paminėjome Rožinio Švč. Mergelės Marijos iškilmę. Po Mišių susėdome vienuolyno salėje, kur buvome pakviesti pamąstyti ir pasidalinti patirtimis pasitikėjimo tema. Tokią temą išsirinkome norėdami atsiliepti į dabartinius pasaulio iššūkius, sudėtingas savo patirtis, ir taip pat į liturginius dienos skaitinius. Šviesiai ir šventiškai nuteikė violončelių duetas.


Mažomis grupelėmis iš pradžių aptarėme savo džiuginančias pasitikėjimo ir skaudžias nepasitikėjimo patirtis. Kai pasitikėjimas yra ne kartą apviltas, galime „užsidaryti“, „apsistatyti gynybinėmis sienomis,“ ir gali būti sunku pasitikėti vieni kitais ar Dievu. Tada išgirdome kun. Mindaugą Bernotavičių, nuoširdžiai pasidalijusį savo tikėjimo kelionės patirtimi ir mintimis apie pasitikėjimą Dievu. Kunigas priminė, kad pasitikėjimas Dievu nebūtinai turi būti susijęs su jausmu, bet gali būti atgaivintas minties, jog Dievas yra Dievas per amžius, tai nepasikeis. O kadangi pasitikėjimas kuriamas santykyje, reikia to santykio ieškoti: skaityti šv. Raštą, rasti Dievui (maldai) laiko, prašyti šv. Dvasios atėjimo. Taip pat būti su savimi ir Dievu atviram / atvirai: nebijoti pripažinti savo nepasitikėjimo, kai tokį patiriame. Santykis su kitu taip pat gali gilinti mūsų tikėjimą, galime juo dalintis, rasti kitokių požiūrio kampų. Pasitikėjimą taip pat stiprina dėkingumas: kadangi blogos patirtys kažkaip užgožia gerąsias, turime šias vis permąstyti ir mokytis pastebėti, ieškoti, už ką šiandien esame dėkingi. Ir, kai sunku, nepamesti perspektyvos ir vilties, kad Viešpats ateis, ir šio pasaulio bėdos praeis, nesitęs amžinai...


Šv. Kryžiaus socialinio centro vadovė Dalia padėkojo ilgamečiam mūsų savanoriui Petrui už jo ligšiolinę aktyvią pagalbą bei pristatė šių metų Centro veiklas.


Dar išgirdome E. Morikonės muziką filmui „Misija“ ir, kaip paminėjo violončelistė, jau ne pirmą kartą – „Ave Maria“. Po dvasinio maisto galėjome pasivaišinti savanorių iš anksto suteptais sumuštiniais bei mūsų ilgamečių rėmėjų „Klaipėdos senamiesčio“ kepiniais.


19 views0 comments

Comments


bottom of page