top of page
Search
  • soccentras

Edukacija senjoroms ,,Vilniaus krašto verbos“

Updated: Feb 23Šv. Kryžiaus namų socialinio centro senjoroms dovanojome edukacinį-praktinį užsiėmimą ,,Vilniaus krašto verbos“. Tautodailininkė ir nacionalinio paveldo kūrėja Agata Granicka supažindino senjoras su Vilniaus krašto verbų rišimo tradicijomis. Tai unikalus liaudies amatas perduodamas iš kartos į kartą. Verbų pynėja įdomiai papasakojo verbų atsiradimo istoriją ir pristatė pagrindinius verbos rišimo principus.


Senjoros galėjo pabandyti prisiliesti prie šio sakralaus meno ir nusipinti autentišką verbą.  Kiekviena senjora buvo padrąsinta pinti verbą ir su meile palydėta iki darbo pabaigos. Visos be galo džiaugėsi pirmąja savo rankų darbo verba ir buvo dėkingos dabščiajai mokytojai Agatai.

 

Senjorų mintys po verbų rišimo:

 

Patyriau labai mielą jausmą darydama (pindama) verbą. Lydėjo didžiulis džiaugsmas, meilė, šventė.

 

Ačiū už nuostabią pamoką, pabuvimą kartu. Tiek meilės, nuoširdumo, gėrio pasisėmėme.

 

Dėkui Meistrei ir Mokytojai už nuostabią dovaną – galimybę paieškoti savo naujo ,,talento“.

 

Labai dėkoju Mokytojai už meilę pievoms, už meilę gėlėms, už meilę darbui – menui, už nuostabius patarimus. Man 84 metai, o aš pirmą kartą pabandžiau pati šį amatą. Džiaugiuosi, kad man pavyko išmokti šio darbelio.

 

Žaviuosi, kad yra tokių auksarankių, kurios neša mūsų senelių, prosenelių patirtį. Ačiū labai Agatai, kad nors kruopelytę pamatėme šio didelio paveldo. Ačiū.

 

Ačiū širdingai už tokią nuostabią pamoką, ačiū už patirtį, ačiū už bendrystę. Telaimina jus Dievas. Gražių šv. Velykų.

221 views

Comments


bottom of page