top of page
Search
  • soccentras

Prisiminus 2020-uosius

Updated: Mar 17, 2021

Trumpa veiklos apžvalga

Metus pasitikome kaip visada šventiškai. Šviesos grupėse prisiminėm geras patirtis, maldomis palydėjome iškeliavusius bei ligonius, dalinome Santariškių vaikų darželio-lopšelio personalo ir tėvų paruoštas dovanas.

Iki karantino paskelbimo psichologijos studentė savanorė vedė meno terapijos užsiėmimus „Šviesos“ grupės nariams. Jie noriai piešė savo jausmus, dalinosi savo išgyvenimais. Pastebėjome jų laisvesnį bendravimą, norą dalintis ir domėtis vienas kitu.


Kovo 10 d. Pal. Jurgio Matulaičio parapijoje rinkomės „Šviesos“ grupės narių ir savanorių rekolekcijoms. Kun. Rimas Vinčaitis skaitė konferenciją, šventėme eucharistiją, sutaikinimo sakramentą, adoravome Švenčiausiąjį Sakramentą, ėjome Kryžiaus kelią lydint Palaimintojo Jurgio Matulaičio maldoms.


Nuo Kovo 16 d., paskelbus visuotinį karantiną, grupinės veiklos mūsų namuose nutrūko. Buvo dalinami Maisto Banko (MB) paketai pirmadieniais ir trečiadieniais. Iš viso per šiuos metus buvo išdalinta 6973 kg maisto už 15 000 Eurų. Kad išlaikytume dėmesį Dievo žodžiui ir palaikytume dvasiškai, su MB paketais buvo ruošiami lankstukai su dienos Dievo žodžio skaitiniais, homilijomis ir meditacijomis. Vėliau, rudenį ir žiemą pradėjome ruošti skaitinius apie šventuosius. „Šviesos“ savanoriai noriai skambino grupelių lankytojams telefonu, kad palaikytų emociškai.


Kai jau buvo galima rinktis grupėms po pavasarinio karantino, išsiilgę bendravimo, Šviesos grupės nariai gausiai rinkosi vienuolyno kieme prie bendro maldos ir agapės stalo. Pasidalinome savo išgyvenimais, nerimais ir viltimi. Susipažinome su naująja centro darbuotoja – soc. darbuotojos padėjėja Dalia. Paskaitą apie senėjimą ir su tuo susijusius sveikatos tausojimo ypatumus skaitė gydytoja A.Narvilienė.

Epideminei situacijai rudenį prastėjant ir lektoriams atsisakius kontaktiniu būdu vesti paskaitas apie prevencines sveikatos programas, higieną ir covid-19 prevenciją, joms pasiruošė ir pravedė soc. darbuotojos padėjėja Dalia. Lankytojams išdalinta informacinė medžiaga šia tema.


24 Savanoriai pavasarį turėjo galimybę dalyvauti paskaitoje-diskusijoje „Veiksmingos pagalbos priklausomiems asmenims ir jų artimiesiems principai“, kurią skaitė ir moderavo kun. Kęstutis Dvareckas, „Aš esu“ bendruomenės įkūrėjas. Taip pat, su Šviesos grupės nariais dalyvavo Gavėnios rekolekcijose Pal. Jurgio Matulaičio parapijoje. O rudenį savanoriai rinkosi į komandinį susitikimą-ekskursiją pėsčiomis po Vilniaus Markučių rajoną.

44 views

Comments


bottom of page